Ocet jabłkowy - 250 ml
towar niedostępny
Opis
Ocet jabłkowy żywy to kwaskowaty owoc fermentacji soku jabłkowego, o złotym kolorze, pachnący słodkim jabłkiem. Jest naturalny, pełen dobroczynnych właściwości, a w dodatku świetnie smakuje! Ocet z jabłek wytwarzamy małymi partiami z polskich, dojrzałych jabłek, w powolnym procesie fermentacji. Zdajemy się na działanie natury i z zachwytem doglądamy procesu jaki zachodzi. Bez dodatków, bez ingerencji otrzymujemy pachnący polskimi jabłkami ocet o naturalnej mętności i wspaniałym aromacie! Butelkujemy jabłkową moc i przekazujemy do Waszych domów zawsze świeży i pachnący ocet jabłkowy. Nierozcieńczany, niefiltrowany i niepasteryzowany, rzecz jasna! Mały tip - stwórzcie drink z wodą gazowaną… Najsmaczniej!
Właściwości octu jabłkowego:
Ocet jabłkowy to must have w każdym domu! Ma moc naturalnych właściwości i szeroką gamę zastosowań. To zdecydowanie nasz ulubieniec wśród naturalnych owocowych octów żywych!
- świeży ocet jabłkowy z naszej Zakwasowni
- żywa moc naturalnego produktu z polskich jabłek
- orzeźwiający smak z łagodną kwasowością
- zapach soczystych jabłek z lekko wytrawnym akcentem
- rzemieślnicza polska produkcja
- niefiltrowany
- niepasteryzowany
- nierozcieńczany
- bez dodatków, bez polepszaczy i bez wzmacniaczy smaku
- bogactwo żywych kultur bakterii
Zamieńcie klasyczne octy winne i poczujcie nowy wymiar smaku potraw! My nie możemy się oderwać od jabłkowo-kwaskowej dobroci, szykując kolejne sałatki i letnie napoje.
Jak stosować ocet jabłkowy?
Ocet jabłkowy bez sztucznych dodatków z pewnością sprawdzi się w Waszej kuchni. A najprostszy sposób na wypróbowanie? To ten z umiarkowaną ilością - wystarczy kilka kropli w czystej postaci dodawać do sałatek, letnich lemoniad i cieszyć się mocą prosto z natury!
Mamy dla Was nasz własny sposób na poranny napój z octem jabłkowym w roli głównej! 1-2 łyżki octu jabłkowego zalewamy letnią lub chłodną wodą, dodajemy ulubiony miód z naszych Pasiek, mieszamy i gotowe! Psst… Najlepiej pić na czczo, pół godziny przed śniadaniem - rześki poranek pełen energii prosto z natury gwarantowany! Pamiętajcie, by nie spożywać octu w czystej postaci - zawsze należy go rozcieńczać w wodzie lub spożywać w sosach i miksturkach, dzięki czemu ochronicie szkliwo oraz błony śluzowe przed siłą naturalnego działania kwasu octowego.
Psst... Osad, który może pojawić się na dnie butelki naszego octu jabłkowego to gwarancja 100% naturalnego pochodzenia i najwyższej jakości. A fakt, że ocet z jabłek jest mętny? To z kolei oznacza, że produkt jest żywy i wciąż pracuje. Na powierzchni możecie zauważyć też delikatny kożuszek, czyli matkę octową. To kolejny znak naturalnej pracy naszego octu jabłkowego! Wystarczy ją zdjąć i dalej cieszyć się pysznymi wartościami żywego octu z polskich jabłek. I to długo, bo termin przydatności do spożycia to 12 miesięcy od momentu rozlania, ale tak naprawdę ocet potrafi zachować właściwości nawet do 5 lat po otwarciu!
Jak powstaje żywy ocet jabłkowy?
Ocet jabłkowy powstaje w wyniku naturalnej fermentacji octowej - z soczystych, dojrzałych, starannie wyselekcjonowanych polskich jabłek zebranych prosto z sadu. Z największą uwagą przygotowujemy owoce i nastawiamy do naturalnego procesu. Z miłości do natury dbamy, by każdy etap naturalnej fermentacji zachodził we właściwym czasie i odpowiednich warunkach. Nie przyspieszamy procesów, nie dodajemy substancji konserwujących, pozwalamy naturze uwolnić swoje siły. Dajemy produktowi czas zarówno na proces fermentacji alkoholowej, jak i na ten z bakteriami octowymi! Dzięki temu małymi partiami, na świeżo, otrzymujemy pełnię właściwości z natury w żywym occie z jabłek! Tak przygotowany ocet sam w sobie stanowi naturalny konserwant, a przede wszystkim dodaje wartości odżywczych wielu daniom. Przekonajcie się sami o tej wyjątkowej, jabłkowej sile, która pokreśli Waszą codzienną dietę!
Zastosowanie octu jabłkowego
Ocet z jabłek ma niejedno zastosowanie i z pewnością na samą myśl o tym kwaskowym, wytrawnym zapachu i słodkiej nucie jabłek macie obraz tak kulinarnych, jak innych domowych zastosowań! Przejdźmy najpierw do tej pysznej odsłony - doskonały aromat i delikatnie kwaśny smak komponują się w wielu wydaniach:
- w miksturkach z ulubionym miodem i w koktajlach owocowych
- w letnich napojach, mocktailach i lemoniadach
- jako składnik marynat, także dodatek do dań mięsnych
- jako dodatek do sosów i dressingów
- w ulubionych sałatkach i surówkach
- w naturalnych shotach z imbirem, miętą i miodem
Jak sami widzicie, możecie stosować porcję octu raz dziennie - my zalecamy rano na czczo wypić samodzielnie przygotowaną miksturkę z miodem i letnią wodą, ale możecie też przemycać ten ocet w ulubionych daniach ;)
Ocet z jabłek w domowym wydaniu stanowi także doskonały składnik do pielęgnacji zewnętrznego wyglądu - sprawdza się jako naturalny dodatek do maseczek, toniku i płukanek do włosów. Spróbujcie i odkryjcie nowe zastosowania pachnącego i świeżego octu z jabłek - do dbania o skórę i włosy! Psst... Roztwór octu jabłkowego z wodą ułatwi Wam też sprzątanie!
Dla kogo ocet z jabłek?
Ocet jabłkowy prosto z naszej Zakwasowni to doskonała propozycja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z octami! Delikatny, jabłkowy aromat pozwala zaprzyjaźnić się na dobre z fermentowanymi napojami. A najlepsze działanie zapewni spożywanie octu jabłkowego przed posiłkiem. Jabłkowy, żywy ocet to klasyk w kulinarnym wydaniu, zatem każdy z łatwością przełamie się do spożywania nie tylko jako porcję rozcieńczoną z wodą, ale także jako naturalny dodatek, który doprawi smakiem i właściwościami ulubione sałatki i marynaty.
Równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie jest istotna, a dla zachowania właściwego poziomu kwasowego odczynu warto wprowadzić nasz ekologiczny, żywy ocet do diety. Psst... to nie jedyny aspekt, w jakim pomaga jabłkowy roztwór z octem. Jednak pamiętajcie, by nie spożywać zbyt dużej ilości fermentowanego produktu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają wrażliwy układ trawienny. Zalecamy stopniowe wdrażanie rytuału z wodą z octem jabłkowym dla utrzymania zdrowej diety i najlepszego samopoczucia.
Jak rozpoznać prawdziwy, żywy ocet z jabłek?
Żywy, naturalny ocet z polskich jabłek, jaki przygotowujemy według najlepszej receptury, z dbałością o powolny proces macerowania owoców i każdy etap fermentacji, z pewnością rozpoznacie po mętnej postaci oraz matce octowej, która stanowi połączenie żywych, pożytecznych bakterii kwasu octowego i celulozy. To właśnie ten naturalny akcent wyróżnia nasz ocet z jabłek, przygotowany według tradycyjnej, biologicznej metody fermentacji. W innym przypadku - jeśli ocet nie jest mętny, nie zawiera matki octowej, a przez szklaną butelkę możecie zauważyć klarowny, złoty kolor - to znak, że to zwykły, przefiltrowany ocet. Wiemy, taki może wydawać się klarowny, apetyczny, ale to właśnie ten o mętnej zawiesinie lub z osadem na dnie butelki jest tym prawdziwym, w którym zachowane zostały wszystkie wartości, którymi częstuje nas natura.
Psst... matka octowa, którą znajdziecie w butelce naturalnie mętnego octu może przydać się jako zaczyn do przygotowania własnego, domowego octu jabłkowego! ;)
Octy owocowe z Zakwasowni Rodziny Sadowskich
W naszej Zakwasowni przygotowaliśmy dla Was gamę bogatych w smaku, pełnych właściwości z natury octów owocowych! To nie tylko tradycyjna receptura nastawiania octów żywych, bez filtrowania, bez pasteryzowania i bez sztucznej ingerencji, ale także tworzenie wyjątkowych octów owocowych niczym domowych dobroci, które każdego dnia będą wspierać wspaniałe samopoczucie i codzienną dietę. Każda butelka żywego octu, która trafia do Was prosto z naszej Zakwasowni to niezwykły, wytrawny aromat owoców i kwaskowy smak, który przeplata się z wyjątkowymi nutami letnich i jesiennych zbiorów - spróbujcie obok naszej klasyki również octu truskawkowego, octu malinowego lub tego z owoców rokitnika czy winogron! Niezależnie od tego, który z owocowych octów żywych stanie się Waszym ulubieńcem, pamiętajcie, że za sprawą naturalnego działania ocet wciąż rozwija swoją naturalną moc i dojrzewa - nawet w momencie, kiedy zagości już na Waszych półkach. Nadal może delikatnie się pienić, czy też zwiększać swoją objętość, ale bez obaw - to zjawisko jest dowodem na to, że nasze octy żywe to pełnia sił natury ;)
Dlaczego nasz ocet jabłkowy jest tak wartościowy?
Ocet z jabłek, które starannie dobieramy to moc właściwości tak świeżych, polskich owoców, jak naturalnej fermentacji octowej. Ocet jabłkowy zawiera w sobie wartości owoców prosto z sadu oraz te, które zapewniają fermentowane produkty, bogate w żywe kultury bakterii. Każda partia powstaje w powolnym procesie, ze szczególną dbałością o każdy owoc, o każdy fragment procesu powstawania octu. Skupiamy się zarówno na odpowiednim przygotowaniu soczystych, słodkich jabłek o wyjątkowym zapachu, które następnie zamieniają się w naturalny, ciągle pracujący w butelce ocet żywy, jak i na starannym rozlaniu do eleganckich, szklanych butelek, które trafiają do Was. A wtedy możecie zaobserwować naturalną, delikatną mętność octu, która jest najlepszym znakiem jakości z natury.
Znacie powiedzenia o tym, że powinno się zjadać jedno jabłko dziennie, by uniknąć wizyt u lekarza? Na ile słuszne jest to twierdzenie - trudno określić, za to z pewnością możemy przyznać, że każda butelka żywego octu jabłkowego, który powstaje w naszej Zakwasowni zawiera nie tylko wyjątkowy wytrawny aromat i smak owoców jabłoni, ale ma w sobie moc namnożonych wartości odżywczych jabłek. A dlaczego? To całkiem proste - wystarczy zwrócić uwagę na sam proces fermentacji jabłek, który prowadzi do znaczącego zwiększenia i nagromadzenia wartości odżywczych oraz dobroczynnych właściwości octu.
Naturalny ocet potrzebny nie tylko w kuchni
Jesteście ciekawi, w jakich zastosowaniach w Waszym domu przyda się jabłkowy ocet? Mamy dla Was kilka tipów ;)
- Przetrzyjcie nim półki w lodówce - oczyści jej wnętrze i zneutralizuje zapachy.
- Kilka kropli dodanych do kąpieli zatroszczy się o prawidłowe pH Waszej skóry.
- Możecie rozcieńczyć ocet w wybranych proporcjach i takim jabłkowym roztworem myć okna, podłogi, a nawet zetrzeć kurz z mebli, szczególnie jeśli zależy Wam na naturalnym detergencie, który bez obaw możecie stosować przy małych dzieciach ;)
- Przygotujcie domową płukankę do włosów z octem jabłkowym - wystarczy 1 łyżka naszego octu i 1 litr przestudzonej, przegotowanej wody - bez obaw, zapach szybko wyparuje, a płukanie polecamy robić raz w tygodniu.
- Sprawdzi się jako tonik do twarzy (pamiętajcie, by w tym przypadku również rozcieńczyć z wodą porcję naszego żywego octu)
- Świetnie sprawdzi się jako płukanka do mycia warzyw i owoców, jeśli chcecie naturalnie pozbyć się bakterii i pestycydów ;)
To co, gotowi, by przygotować własny jabłkowy roztwór tak do odświeżenia wnętrza swojego domu, jak do pielęgnacji skóry i włosów? No i nie zapominajmy o sałatkach, dressingach, marynatach oraz codziennym poranku ze szklanką wody z octem - prawdziwa moc właściwości i naturalnego działania!
Czy dzieci mogą pić ocet z jabłek?
Ocet jabłkowy w mniejszych ilościach (około 0,5-1 łyżeczki dziennie) oraz koniecznie rozcieńczony w wodzie możemy podawać dzieciom. Picie octu polecamy dzieciom od 5. - 6. roku życia, wcześniej jednak warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem dziecięcym.
Picie octu jabłkowego przez kobiety w ciąży
Nasz ocet z jabłek to produkt żywy, niefiltrowany i niepasteryzowany - tak jak wszystkie fermentowane, nie poddane pasteryzacji produkty, mogą być spożywane przez kobiety w ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem klinicznym.
Przeciwwskazania do picia żywych octów owocowych
Spożywania naturalnie fermentowanych octów owocowych z naszej Zakwasowni nie zalecamy osobom cierpiącym na problemy ze strony układu pokarmowego, np. z nadkwasowością żołądka lub nadwrażliwością układu trawiennego. W takich przypadkach polecamy przed rozpoczęciem stosowania naszych bogatych w naturalne właściwości i owocowe smaki octów, skonsultowanie się z lekarzem lub dietetykiem, by uniknąć niepożądanych skutków.
Informacje
Składniki: 100% ocet z polskich jabłek różnych odmian.
Objętość netto: 250 ml
Przechowywanie: Produkt należy przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu. Powstały osad na dnie butelki oraz matka octowa to zjawiska naturalne, które nie świadczą o zepsuciu.
Produkt może zawierać: soję, gorczycę, seler, orzechy, orzeszki ziemne, nasiona sezamu.
WARTOŚĆ ODŻYWCZA | w 100 g | % RWS* |
---|---|---|
Wartość energetyczna | 17 kJ / 4 kcal | |
Tłuszcz | 0 g | |
Węglowodany | 0,74 g | |
— w tym cukry | 0,23 g | |
Białko | 0,24 g | |
Sól | 0 g |
Dane techniczne
Szkolniaki ( od 7 lat) | Nie |
Przedszkolaki ( 3-6 lat) | Nie |
Maluchy (1-3 lat) | Nie |
Przekąski | Nie |
Wegańskie | Tak |
Bez glutenu | Tak |
Dla dzieci | Nie |
Na prezent | Nie |
Kiszonki | Nie |
Rozszerzanie diety - BLW | Nie |
Dla seniora | Nie |
Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kolagen rybi z witaminą C, liofilizowanym miodem i owocami jest doskonałym suplementem wspierającym nawilżenie i poprawę elastyczności skóry. Stosuj prewencyjnie zapobiegając powstawaniu zmarszczek, przy problemach z trądzikiem czy cellulitem. Pamiętaj, że synteza kolagenu w organizmie obniża się po 26. roku życia!
Martyna Di GiustoAutorka receptury
Elektrolity z pyłkiem pszczelim to suplement diety, który został stworzony z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia w nawodnieniu podczas upalnych dni lub wzmożonego wysiłku. Dzięki wyselekcjonowanym składnikom dedykowany jest każdemu, kto chce zadbać o swoją równowagę elektrolitową, przeciwdziałać zmęczeniu oraz wesprzeć pracę mięśni (magnez), a przy okazji zadbać o układ nerwowy (potas). Ponadto suplement uzupełnia dietę w D-rybozę oraz kluczowy składnik mineralny jakim jest sód.
Martyna Di Giustodietetyczka
Miodziś Elektrolity dla dzieci to suplement diety dla najmłodszych, który dostarcza kluczowe składniki mineralne: magnez (dla równowagi elektrolitowej), sód i potas (dla zdrowia układu nerwowego i mięśni). Dbajmy o odpowiednie nawodnienie naszych dzieci, podając im odpowiednią ilość płynów i wspomagając się Elektrolitami Miodziś, aby zadbać o zdrowie maluchów. Bardzo ważne jest, aby regularnie uzupełniać elektrolity u dzieci, zwłaszcza gdy za oknem upał.
Martyna Di Giustodietetyczka