Maseczki z miodu na twarz i włosy – przepisy i efekty
Maseczki z miodu na twarz i włosy – przepisy i efekty

Czy robiliście kiedyś własne maseczki na twarz albo włosy? Jeśli nie to koniecznie musicie spróbować. Aby wykonać taką maseczkę nie potrzebujecie żadnych skomplikowanych składników ani produktów kosmetycznych. Czy macie w domu słoik miodu, a w lodówce cytrynę, jajka, oliwę? Tak, to do dzieła! Zapraszamy do wykonania domowych maseczek z miodu i poznania na własnej skórze ich niezwykłych efektów pielęgnacyjnych.

Dlaczego w ogóle warto robić maseczki z miodu na twarz i włosy samodzielnie, skoro można kupić gotowe preparaty? Będzie szybciej, wygodniej, bez przysłowiowego ubrudzenia sobie rąk. Warto zastanowić się czy będzie zdrowiej i bezpiecznej dla  skóry i włosów? Gotowe preparaty rzadko kiedy zużywamy na raz, często zostaje nam jeszcze trochę. Zakręcamy, odkładamy i jak sobie o nich przypomnimy albo jak jest potrzeba, to wykorzystujemy ponownie. Z reguły możemy je zastosować, póki nie upłynie termin przydatności do użycia, ale czy one są nadal świeże? Żeby można było je przechowywać, muszą zawierać środki konserwujące. Czy wraz z maseczką chcemy je aplikować na twarz?  Jeśli zależy ci na preparatach bezpiecznych, naturalnych, pewnych - zrób maseczkę samodzielnie. Zapewniam, że maseczki z miodu na twarz i na włosy przygotowuje się szybko, od razu są gotowe do użycia. Jeśli przygotujesz danej maseczki za mało, to szybko dorobisz, a jeśli wyjdzie za dużo, nic się nie stanie, gdy nałożysz grubszą warstwę, albo z kimś się podzielisz.  

Przygotowując maseczki na bazie miodu, warto ocenić najpierw stan skóry, zastanowić się, jakie mamy problemy, na czym zależy nam najbardziej i jaki efekt chcemy osiągnąć. Miód jest wyśmienitą bazą do przygotowania różnych maseczek, zarówno do skóry suchej, jak i mieszanej czy tłustej, sprawdzi się na skórze dojrzałej oraz młodej. Opinie na temat maseczek z miodem na twarz są świetne, sami zobaczycie. W zależności, z czym go połączymy, otrzymamy maseczki rozjaśniające, oczyszczające, nawilżające. Możemy próbować ich na zmianę, by wybrać dla siebie maskę najlepszą i najbardziej skuteczną. Miód nadaje się na zmarszczki oraz trądzik, dlatego świetnie sprawdzi się u każdego.

Oto nasze propozycje maseczek na twarz z miodem. Wszystkie są sprawdzone, całkowicie naturalne i bezpieczne. Ich przygotowanie trwa chwilę, a efekty widać od razu po umyciu twarzy. Stosowane regularnie poprawiają jakość skóry, a także dają dodatkowe efekty w zależności z czym połączycie miód.

Maseczka na twarz z miodu i cytryny

Najprostsza do zrobienia jest maseczka z miodu i cytryny. Wystarczy w równych proporcjach zmieszać miód i świeżo wyciśnięty sok z cytryny, a następnie nałożyć na wilgotną twarz na 30 minut. Po tym czasie zmyć letnią wodą. Twarz nabierze naturalnego, zdrowego wyglądu, odzyska blask. W wersji bardziej kompleksowej na bazie miodu i cytryny możemy zrobić jeszcze jedną maseczkę. Tym razem potrzebujemy stołową łyżkę miodu, ½ łyżki soku z cytryny, odrobinę gałki muszkatołowej oraz pół łyżeczki startego cynamonu. Wszystkie składniki mieszamy na gładką masę i tak jak poprzednio nakładamy na zwilżoną twarz. Po upływie pół godziny zmywamy. Skóra naszej buzi będzie rozjaśniona, ponieważ zawarta w cytrynie witamina C zlikwiduje delikatne przebarwienia pigmentacyjne. Cera odzyska promienność. Maseczka z miodu i cytryny jest wykorzystywana również na trądzik, do skóry ze zmianami czy z bliznami. Miód oraz witamina C mają działanie regenerujące, co pomaga także na zmarszczki. Abyśmy zauważyli efekty naszych działań, maseczkę warto nakładać na twarz co najmniej raz w tygodniu przez okres co najmniej miesiąca.

Bogata maseczka nawilżająca z miodu

Jeśli nasza skóra jest przesuszona, łuszczy się w okolicach skrzydełek nosa, wokół brwi, na szczytach kości policzkowych, ma przy tym ziemisty kolor i bywa szorstka w dotyku, to warto zafundować jej bogatą maseczkę regenerującą oraz głęboko nawilżającą. Co potrzeba do jej przygotowania? Miód i olej kokosowy – to dwa podstawowe składniki. Możemy wymieszać je proporcjach 2:1 (2 łyżki miodu, jedna oleju kokosowego) i leciutko ogrzać, wówczas maseczka będzie miała konsystencję półpłynną, albo – jeśli wolimy gęstszy preparat  - zadbać o to, żeby olej z kokosa miał konsystencję stałą ( do temperatury 26 stopni Celsjusza taką utrzymuje). Maskę z miodu na twarz po przygotowaniu należy od razu wykorzystać. Należy ją obficie nałożyć na twarz. Pozostawiamy na kwadrans, po czym spłukujemy. Efekt nawilżenia będzie widoczny od razu. Olej odżywi skórę, miód nada promiennego blasku, skóra będzie miła w dotyku, gładka, bo łuszczący się naskórek zostanie usunięty. Zabieg należy powtarzać regularnie, wówczas efekty działania maseczki będą widoczne cały czas. Tę maseczkę warto przygotować po powrocie z letnich wakacji, gdy zauważymy, że nasza skóra jest wysuszona albo miejscowo zaczyna się łuszczyć. Dedykowana jest również osobom o skórze dojrzałej, bo ta z reguły jest bardziej sucha i napięta. Miód świetnie działa na zmarszczki. Stosowany przez dłuższy czas w formie maseczki sprawi, że linie będą mniej widoczne, a delikatne zmiany zostaną naturalnie wygładzone. Odżywiona skóra odwdzięczy się pięknem i odzyska młodszy wygląd.

Maseczka nawilżająca z olejem z rokitnika

Inną nawilżająca maseczkę możemy przygotować na bazie miodu i oleju z rokitnika. Ta maseczka sprawdzi się na skórze zaczerwienionej i podrażnionej. Jak właściwie ją przygotować? Dwie łyżki miodu trzeba połączyć z łyżką oleju z rokitnika. Nałożyć cienką warstwę na oczyszczoną skórę, delikatnie wmasować lub wklepać. Pozostawić na kwadrans, po czym zmyć. Cera będzie dobrze nawilżona, zaczerwienienia znikną albo staną się mniej widoczne,  poprawi się napięcie skóry.  Jeśli mamy skórę wrażliwą, która często nas piecze i szczypie, to warto pamiętać, że taka maseczka z miodu świetnie sprawdzi się na trądzik.

Maseczka z miodu i cynamonu

Osoby młode często maja skórę, o której mówi się, że jest z problemami, czyli pojawiają się na niej zaskórniki, trądzik, jest tłusta w dotyku, błyszczy się, w rozszerzonych porach gromadzi się nadmiar sebum. Choć problemy z  wiekiem ustępują, to nie warto czekać, lepiej przygotować maseczkę, która pomoże takiej skórze od razu. Najlepsza na trądzik będzie maseczka z miodu i cynamonu, która ściągnie rozszerzone pory. Wystarczy do dwóch łyżek miodu dodać pół łyżeczki zmielonego cynamonu i wymieszać. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na te partie twarzy, które są tłuste, czyli na strefę T: czoło, nos, brodę. Punktowo możemy również nanieść ją na zmiany skórne. Trzymamy maskę na twarzy do 15 minut i zmywamy. Wykorzystany w maseczce cynamon redukuje wydzielanie sebum, więc ogranicza powstawanie zaskórników. Maseczka z miodu na trądzik ściąga rozszerzone pory i skóra odzyskuje równą, gładką powierzchnię. Gdybyśmy chcieli nałożyć na twarz tylko oczyszczający cynamon, byłoby to wręcz niemożliwe, a w połączeniu z miodem maseczka jest wygodna w użyciu, a przy tym składniki tak samo skuteczne.

Podobnie do niej zadziała maseczka przygotowana z sody i miodu. Żeby ją przygotować, oprócz wymienionych składników, potrzeba jeszcze odrobinę wody mineralnej. Bierzemy po łyżce stołowej sody, miodu i wody. Mieszamy, aż do uzyskania kleistej papki, którą nakładamy na twarz. Po 15-20 minutach możemy ją zmyć. Od razu zauważymy, że skóra jest czysta, zaskórniki nie będą widoczne, a pory zostaną zmniejszone. Po to aby efekt czystej skóry utrzymał się jak najdłużej, maseczkę z sody i miodu należy nakładać na twarz dwa do trzech razy w tygodniu. Jeśli nasza skóra po tych zabiegach za bardzo wysuszy się na policzkach, to możemy przygotować w drugim naczyniu te same składniki, ale połączone z łyżką oleju na przykład kokosowego i ten wariant nakładać na przesuszone partie twarzy. Olej kokosowy zabezpieczy delikatną skórę na policzkach.

Miodowe maski na włosy

Miód sprawdzi się także jako baza masek na włosy. Zasada, którą warto praktykować, jest podobna do tej stosowanej w maskach na twarz: sprawdzamy, jakiej maseczki nam potrzeba, czyli oceniamy stan i kondycję naszych włosów. Mogą być suche, zniszczone, matowe, mieć rozdwojone końcówki albo łupież. Dobieramy maskę z miodem na włosy, jakie aktualnie mamy.  

Maska nawilżająca z miodem i olej z kokosa. Połączenie olej i miód świetnie sprawdzą się w odżywaniu skóry głowy i włosów.  Olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne, wspomaga leczenie łupieżu. Na bazie oleju z kokosa i miodu można przygotować maskę do włosów. Półpłynny miód połączyć z płynnym olejem w proporcji 2:1. Maskę za pomocą pędzla fryzjerskiego należy nanieść na wilgotne włosy, nałożyć ochronny czepek. Trzymać około 20 minut, po czym obficie spłukać i umyć włosy. Po takim zabiegu stają się one gładkie, bo olej przymyka łuski, dobrze się rozczesują, nie puszą. Poza tym są miękkie w dotyku, elastyczne, silniejsze. Od razu wyglądają na zdrowsze. Maseczki z miodem i olejem na włosy sprawdzają się przy wszystkich rodzajach włosów, ale szczególnie polecane są dla tych  zniszczonych, rozdwojonych, osłabionych zabiegami fryzjerskimi i stylizacją na gorąco.

Maseczka na włosy z jajka i miodu

Maseczka na włosy z jajka i miodu to maseczka regeneracyjna, polecana przy włosach zniszczonych, o łamliwych, rozdwojonych końcówkach. To maseczka dość trudna w przygotowaniu, bo w wersji oryginalnej należy przygotować ją w skorupce jajka, które rozbijamy, sprawnie przelewamy do jednej części (drugą wyrzucamy) i dodajemy do wydmuszki ½ łyżeczki miodu oraz łyżkę oliwy. Taka ilość wystarczy osobie, która ma krótkie włosy. Jeśli mamy gęste i długie, dobrze, gdy ktoś nam pomaga, bo jednocześnie preparatu potrzebujemy więcej. Maskę na włosy z jajka i miodu umiejętnie nakładamy na głowę. Delikatnie wmasowujemy, nakładamy czepek i trzymamy ok. 20-30 minut. Jeśli obawiamy się, że nie damy rady nałożyć tej maseczki, to możemy zdecydować się na jej prostszy wariant. Wówczas wbijamy do naczynia 2 jajka, dodajemy łyżkę stołową miodu oraz łyżeczkę oleju rycynowego i mieszamy wszystkie składniki do uzyskania jednolitej konsystencji. Dalej postępujemy identycznie, jak powyżej.  Miód ożywi nasze zniszczone włosy, jajko, które zawiera między innymi lecytynę,  będzie zapobiegać ich wypadaniu. Natomiast olej nada włosom blask i sprawi, że będą jedwabiste w dotyku.

Zamiast oleju możemy do tej maseczki użyć soku z cytryny. Co uzyskamy? Nasza maseczka będzie miała właściwości oczyszczające, przyda się, gdy będziemy chcieli usunąć z włosów pozostałości kosmetyków do stylizacji. Dodatkowo regularnie stosowana maseczka z miodu i cytryny sprawi, że kosmyki delikatnie zaczną się rozjaśniać, efekt będzie naturalny, a sam zabieg bezpieczny dla naszych włosów. Zauważymy, że włosy będą wyglądały, jakby zostały rozjaśnione od słońca. Oczywiście, efekt rozjaśnienia najbardziej widoczny będzie na włosach blond.

Jeśli naszym problemem  są wypadające włosy, to na tę dolegliwość - najlepsze opinie zbiera maska na włosy z miodu i oleju z rokitnika. Rokitnik ma szerokie spektrum działania, dlatego stosuje się go między innymi w kuracji przeciw wypadaniu włosów. Należy wówczas przygotować odpowiednią maseczkę na bazie miodu, obficie nałożyć na włosy,  po czym zmyć szamponem. Ważne, żeby maseczkę z  miodu i oleju  dobrze wmasować w skórę, dzięki czemu szybciej przeniknie do cebulek i pobudzi je działania. Kurację warto powtarzać co najmniej dwa razy w roku: po zimie oraz po lecie, czyli wtedy, kiedy włosy wypadają najmocniej.  Wówczas, żeby zobaczyć efekty, należy pilnować regularności zabiegów, czyli nakładać maskę co najmniej przez 4 tygodnie. Maseczkę na włosy z miodu i oleju z rokitnika stosuje się także przeciw łysieniu. Wówczas gęsto smaruje się nim skórę głowy i włosy w tych miejscach, w których skutki łysienia widać najbardziej. Kuracja może wzmocnić delikatne włosy, staną się nieco grubsze i bardziej  wytrzymałe. Maseczki z miodem i tym olejem są polecane również na skórę z łupieżem, działają podobnie jak maseczki z miodem i jajkiem na włosy. W tych pierwszych zawarta w jajku siarka hamowała powstawanie łupieżu, tym razem  pomaga rokitnik. Przyspiesza pozbycie się go, oczyszcza włosy i zapobiega nawrotom tej choroby.  Osoby , które mają długie, ale matowe i zniszczone włosy również powinny spróbować odżywić je maseczką na bazie miodu i olejem z rokitnika. Po jej zastosowaniu włosy staną się gładkie, ładnie wyprostowane, sprężyste oraz pachnące.

Bycie eko to nie tylko moda, to coraz częściej świadomy wybór i styl życia. Można go celebrować na wiele różnych sposobów, warto zacząć od tych najprostszych: czyli samodzielnie przygotować kosmetyki dla siebie. Polecane maseczki z miodu na twarz i włosy są tanie, proste, bezpieczne. Miód jako baza sprawdza się w wielu ich odmianach. Uzyskany efekt często przerasta pokładane w nich oczekiwania, a to dlatego, że na skóra i włosy są spragnione kosmetyków naturalnych. Twarz po zastosowaniu maseczek z miodem jest dobrze odżywiona, wypielęgnowana, skóra odzyskuje blask. Włosy odżywione maskami  z miodu nabierają połysku, stają się grubsze, mocniejsze, łatwiej je ułożyć, są zdrowsze.  Czy inni podzielają moje zdanie? Nie ma negatywnych opinii na temat maseczek z miodu na twarz.  Każdy, kto zaczyna  stosować te maseczki, poleca je innym. Chęć, kwadrans wolnego czasu i słoik miodu - nic więcej nie potrzeba nam do szczęścia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium