Kawa Specialty Uganda Vanoma - Słodka jagoda - filter - 250 g

Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kawa ziarnista jakości specialty, palona w polskiej, kameralnej palarni z ugandyjskiego ziarna kawy.

Kawa słodka, jak cukier panela, aromatyczna jak jagody i wiśnie z dodatkiem wanilii, o intensywnym posmaku mlecznej czekolady.

Ta kawa jest owocem projektu Pura Cepa, prowadzonego w kilku miejscach globu przez firmę Latorre&Dutch - australijskiego importera kawy specialty. Projekt ten oparty jest na kontrolowaniu metody obróbki na poziomie mikrobiologicznym, wspierając rolników w rozwoju ich umiejętności i technik pracy, dbając przy tym, aby produkcja kawy zielonej była bardziej przyjazna środowisku naturalnemu.

Metoda obróbki, jaką została poddana nasza Uganda Vanoma to Pura Cepa Fermentum Aqua Batch. To rodzaj beztlenowej fermentacji w środowisku wodnym. Kawa najpierw zostaje poddana pulpowaniu, czyli procesowi pozbycia się mięsistego miąższu jagody kawowca, a następnie ziarna w pergaminie i pektynie zamykane są w stalowym tanku zalanym wodą. Aby stymulować proces fermentacji, dodaje się tzw. „kefiru”, czyli mieszanki bakterii mlekowych i drożdży, co wzmacnia pożądane aromaty w kawie. W czasie tej fermentacji, eksperci pracujący na stacji obróbki kontrolują temperaturę wewnątrz tanka, pH wody, jej skład mineralny, zawartość cukrów i populacji bakterii. Mają także możliwość kontrolowania czasu zachodzących reakcji. Kiedy etap fermentowania jest skończony, kawa opuszcza zbiornik, jest przemywana i pozostawiona do suszenie na słońcu, aż osiągnie odpowiednią wilgotność, aby mogła zostać posortowana i zapakowana w worki do transportu.

Kawy zostały zebrane przez lokalnych farmerów, a za jej obróbkę była odpowiedzialna stacja myjąca Buzibiti.

Nuty sensoryczne:

Jagoda i wiśnia to smaki, które wyczuwalne są najmocniej w kawie Uganda Vanoma. Podążają za nimi słodkie, głębokie aromaty wanilii, mlecznej czekolady i cukru panela.

Kawa przeznaczona dla ekspresów przelewowych i metod alternatywnych.

Polecamy:

Intensywnie wyczuwalna mleczna czekolada w kawie uzupełniona aromatami jagody, wiśni i cukru panela to idealny kompan dla odrobiny miodu wielokwiatowego, lipowego lub faceliowego - podkreśli smak kawy, osładzając ją w zdrowy sposób i uzupełniając bogaty, słodko-owocowy smak.


Nuty sensoryczne: JAGODA, WIŚNIA, WANILIA, MLECZNA CZEKOLADA, CUKIER PANELA

Lokalizacja: UGANDA, BUZIBITI

Odmiana botaniczna: BOURBON, SL-28, S-795

Metoda obróbki: PURA CEPA FERMENTUM AQUA BATCH

Wysokość uprawy: 1600-1800 m n.p.m.

Poziom wypału: FILTER

Masa netto: 250 G

Skład: KAWA ZIARNISTA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium