Olej lniany - jak stosować? Olej lniany dla dziecka, olej lniany do drewna
40.jpg

Ciemna butelka ze złotym, intensywnie pachnącym i zdrowym płynem - olej lniany tłoczony na zimno powinien na stałe zagościć w każdym domu. Tylko jak stosować olej lniany?

Co zawiera olej lniany?

Olej lniany to płyn pozyskiwany w procesie powolnego tłoczenia wyselekcjonowanych nasion lnu - oddzielając w tłoczni wytłoczyny od oleju otrzymujemy zdrowy płyn o prozdrowotnych właściwościach. Olej lniany to surowiec bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega-6 ( kwasy linolenowy, linolowy i olejowy), kwasy nasycone i fitosterole. Olej lniany to wyjątkowa skarbnica kwasów Omega-3, których organizm samodzielnie nie wytwarza - dlatego należy je dostarczać wraz z dietą.

Odpowiednie stężenie kwasów Omega-3, które zawiera olej lniany:

  • normalizuje ciśnienie tętnicze
  • działa przeciwzakrzepowo
  • hamuje rozwój choroby niedokrwiennej i wieńcowej serca

Olej lniany zawiera również wiele witamin (A, C, E, witaminy z grupy B) oraz cenne białka i enzymy.

Olej lniany do picia

Olej lniany, który tłoczymy na zimno w powolnym procesie nie podlega rafinowaniu, filtrowaniu ani żadnym chemicznym zabiegom. Jest naturalny i zachowuje swoje cenne właściwości, dlatego nasz olej lniany nadaje się do picia. Picie oleju lnianego to element diety dr. Budwig, a sam olej lniany poprawia trawienie, ułatwia odchudzanie i wzmacnia organizm. Więcej o oleju lnianym do picia przeczytasz w naszym wpisie jak pić olej lniany.

Olej lniany dla dziecka

olej lniany dla dziecka
Pesto z olejem lnianym to świetny sposób, aby przemycić olej lniany do diety dziecka Zdjęcie wykonali Światowidy w kuchni.

Kup olej lniany dla dziecka

Jeśli jesteś rodzicem, od razu zadajesz sobie pytanie: czy bezpiecznie podać olej lniany mojemu dziecku? Oczywiście! Olej lniany dla dziecka to świetny pomysł na wzmocnienie jego odporności i poprawi pracę mózgu. Organizm dziecka szczególnie potrzebuje dostarczania kwasów Omega-3 z dietą, dlatego olej lniany jest dla dzieci szczególnie polecany. Optymalna ilość oleju lnianego w diecie dziecka to 1-2 łyżki dziennie. Pamiętajmy, by wybrać olej lniany tłoczony na zimno, nierafinowany i niefiltrowany. W Manufakturze Sadowskich tłoczymy taki, który jest w 100% naturalny i nie poddajemy go żadnym dodatkowym, zbędnym procesom. Olej lniany do diety dziecka najlepiej wprowadzać stopniowo, z pożywieniem, przyzwyczajając je do smaku. Z czasem samo zapyta o swój ulubiony olej!

Olej lniany dla psa

Misia - nasza pasiekowa przyjaciółka, która bardzo sobie chwali dodatek oleju lnianego do diety
Misia - nasza pasiekowa przyjaciółka, która bardzo sobie chwali dodatek oleju lnianego do diety :)

Kup naturalny olej lniany dla psa

Olej lniany może być stosowany w diecie całej rodziny. Ale czy olej lniany dla psa jest tak samo dobry? Jeśli tak, to po co to robić? Otóż olej lniany dla psa jako nienasycony kwas tłuszczowy jest bardzo przydatny. Psom zalecany jest olej lniany jako uzupełnienie pełnowartościowej diety - tłuszcze stanowią ważny element żywienia psów

Olej lniany tłoczony na zimno zawiera cenne dla psa kwasy Omega-3, które mają: 

  • działanie przeciwzapalne, 
  • wspomagają pracę nerek, 
  • wzmacniają serce i układ moczowy psa

Podawaj swojemu psu olej lniany, który jest wyjątkowo dobrze przyswajalny, a dodatkowo poprawisz wygląd sierści swojego pupila.

Olej lniany do drewna

najlepszy olej lniany do drewna
Olej lniany z Manufaktury Sadowskich - najlepszy olej lniany do drewna

Kup olej lniany do drewna

To niezwykłe zastosowanie oleju lnianego świadczy o jego wszechstronności. Naturalny olej lniany to świetny specyfik do drewna! Olejowanie drewna to zabieg, który ma przedłużyć żywotność elementów drewnianych i sprawić, aby były odporniejsze - w tym na urazy mechaniczne i warunki atmosferyczne. Na rynku jest dostępny bardzo szeroki wybór sposobów na impregnację drewna - od ilości może aż rozboleć głowa! Ale jeśli chcemy, aby impregnacja drewna (np. drewnianego blatu w kuchni lub drewnianych desek do żywności) była naturalna i nie szkodziła domownikom przez powolne uwalnianie substancji chemicznych, to wybór musi paść na olejowanie drewna olejem lnianym. Olej lniany do drewna to świetny pomysł - należy jednak pamiętać, by olejowanie wykonywać okresowo (minimum raz w roku) i dobrać dobry olej do drewna. Należy obserwować elementy drewniane, które wymagają impregnacji i wyczuwać, kiedy należy powtórzyć olejowanie. Drewno, jako chłonny, naturalny element “pije” olej, i z czasem zdarza się, że drewniany blat nasyci się olejem na dłużej. Warto trzymać rękę na pulsie i olejować drewno olejem lnianym regularnie i nie dopuścić do przesuszeń. Plus oleju lnianego do drewna jest taki, że jest w 100% naturalny, a olejowane nim drewno nie tylko otrzymuje warstwę ochronną, ale również nabiera pięknego, delikatnego koloru.

Najlepszy olej lniany do drewna kupisz tutaj. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium