Miód rzepakowy - właściwości
18.jpg

Czekacie na niego cały rok - miód rzepakowy to zazwyczaj pierwszy miód w naszych corocznych miodobraniach. Ulubieniec dzieci i dorosłych, wyjątkowy w smaku i o unikalnych właściwościach zdrowotnych. A jakich? Przeczytajcie sami!

Jak wygląda miód rzepakowy?

Miód rzepakowy powstaje przy okazji zapylania przez pszczoły malowniczo żółtych pól rzepaku. Pszczoły robotnice, zbierając pyłek kwiatowy z tych jaskrawo żółtych kwiatów, przenoszą go do ula i tam produkują miód rzepakowy. Jak rozpoznać miód rzepakowy? Miód rzepakowy ma kilka charakterystycznych właściwości. Powstały w procesie zapylania rzepaku miód rzepakowy jest kremowy i niemal biały. To, obok wyraźnego zapachu, jego najbardziej charakterystyczna cecha.


Kiedy miód rzepakowy 2021 - wieści z pasieki

Podróżując przez Polskę na przełomie kwietnia i maja często można zaobserwować piękne, żółte pola ciągnące się po sam horyzont. To kwitnący rzepak! W okresie jego kwitnienia powstaje miód rzepakowy. Jest jednym z pierwszych miodów w roku, który późną wiosną pszczoły produkują w swoich ulach. Zazwyczaj to od niego rozpoczynamy miodobranie, miód rzepakowy jest więc w naszym sklepie świeży dość wcześnie - zazwyczaj na początku czerwca. Wiele oczywiście zależy od pogody, a ta, jak cała matka Natura wiosną - bywa kapryśna :)

Kup miód rzepakowy

Jak smakuje miód rzepakowy? Miód rzepakowy - właściwości

Smak miodu rzepakowego jest niezwykle charakterystyczny. Kiedy go próbujesz, momentalnie przychodzi na myśl zapach świeżo kwitnących pól rzepaku! Miód ten jest lekko ostrawy w smaku, z mocno wyczuwalnym aromatem kwiatu rzepaku.

Na co miód rzepakowy

Właściwości miodu rzepakowego są niezliczone. Sam miód rzepakowy zawiera dużo glukozy oraz innych cukrów prostych. Z tego powodu doskonale dodaje energii i sprawdza się jako odżywka w chwilach, kiedy nasz organizm potrzebuje wsparcia przy regeneracji np. po wysiłku. Miód z rzepaku jest pomocny przy stanach zapalnych układu moczowego (cewki moczowej, pęcherza, nerek). Zmniejsza również odczyn zapalny, który towarzyszy chorobom żołądka czy dwunastnicy. Na co jeszcze miód rzepakowy? Na serce oraz zapobiegawczo przy miażdżycy i innych chorobach układu krążenia. Miód rzepakowy stymuluje również układ odpornościowy i przynosi ulgę przy alergiach i nieżytach dróg oddechowych.

Gdzie kupić miód rzepakowy

Prawdziwy miód rzepakowy kupisz wyłącznie w pasiece lub od dystrybutorów. Nie kupuj miodów w supermarkecie lub z nieznanych źródeł - ryzykujesz wtedy, że zamiast miodu rzepakowego, trafisz na tzw. “sztuczny miód” - który jest mieszanką cukrową, nie mającą nic wspólnego z prawdziwym miodem rzepakowym. Po lekturze tego artykułu pewnie wiesz już, jak rozpoznać miód rzepakowy i dlaczego warto wybrać ten prawdziwy, z polskiej pasieki.

Przejdź do sklepu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium