
Miód mniszkowy to jeden z bardziej wartościowych produktów, które mogą zagościć w waszej kuchni. Nazywany jest nawet jednym z najzdrowszych miodów. Nazwę tę zawdzięcza bogatemu w witaminy oraz minerały składowi.
Miód mniszkowy to jeden z bardziej wartościowych produktów, które mogą zagościć w waszej kuchni. Nazywany jest nawet jednym z najzdrowszych miodów. Nazwę tę zawdzięcza bogatemu w witaminy oraz minerały składowi.
Jeżeli chodzi o pytanie gdzie najlepiej zakupić miód to sprawa nie jest jednoznaczna. Czy lepiej wybrać jednak miód bezpośrednio z pasieki, co w większości przypadków wymaga, po pierwsze, poświęcenia większej ilości czasu na odnalezienie najbliższej pasieki, oraz po drugie nadrobienia paru kilometrów, żeby tam się dostać. Czy może lepiej zakupić miód razem z innymi produktami w pobliskim supermarkecie?
Dlaczego miód się nie psuje? Naturalny miód posiada antybakteryjne właściwości, czyli ma w swoim składzie substancje, dzięki którym bakterie nie rozwiną się w nim. Jest to między innymi nadtlenek wodoru. Związek ten powstaje w wyniku utleniania się glukozy do kwasu glukonowego. By taka reakcja powstała, potrzebny jest jeszcze enzym, mianowicie inwertaza. Jest to substancja, która trafia do miodu poprzez ślinę pszczół. Zatem, najprościej mówiąc, miód nie psuje się, bo pszczoły zabezpieczają go przed tym procesem. Nasze zadanie polega tylko na tym, by szczelnie zamknąć i odłożyć we właściwe miejsce.
Miód kremowany to czysty surowy miód, który został zgranulowany do gładkiej konsystencji. Jest to najpopularniejszy rodzaj miodu wyspach i zyskuje coraz większą popularność w Stanach a i powoli w Polsce. Miód w kremie ma wyjątkową konsystencję masła i jest idealny do smarowania tostów lub dodawania do gorących herbat.
Miód jest pełen witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, co sprawia, że jest najlepszym domowym sposobem na zwalczanie infekcji i wzmacnianie odporności, zwłaszcza zimą. Ponadto jest dobry do utrzymania zdrowej skóry i włosów poprzez oczyszczanie toksyn i dostarczanie niezbędnych składników odżywczych skórze i włosom. Dlatego napoje z miodem są idealnym rozwiązaniem na zimowe napoje.
Pszczoły miodne oraz produkty będące efektem ich ciężkiej pracy, znalazły swoje zastosowanie nie tylko w codziennym życiu, ale również w ogólnie pojętej kulturze. Istnieje mnóstwo mniej lub bardziej znanych przysłów, cytatów oraz elementów symboliki posiadających swoje odniesienie do struktury społecznej pszczelego roju oraz o takich produktów jak miód, wosk, pyłek czy pierzga. Jakie istnieją złote myśli o pszczołach i czy znajdują one odzwierciedlenie w rzeczywistości?
Rozpoznanie królowej pszczół jest, wbrew pozorom, dosyć prostym zadaniem. Z uwagi na wybitnie istotną funkcję matki, pszczelarz zawsze oznacza ją w specjalny sposób. Przy użyciu przystosowanego do tego celu kleju, do królowej pszczół przyklejana jest tak zwana opalitka - kolorowe kółko mające za zadanie nie tylko wyróżnić królową, ale również wskazać na jej rok urodzin.
Pyłek pszczeli zaskakuje od pierwszego wejrzenia. Dla jednych będzie to niezwykły słoik zdrowych, aromatycznych pszczelich kuleczek z których można tworzyć przeróżne kompozycje kulinarne. Dla innych luksusowy kosmetyk w formule małych perełek, złoty, błyszczący. Pyłek pszczeli swoimi właściwościami i działaniem łączy wszystkich miłośników produktów pochodzących z ula.
Miód jest jednym ze zdrowszych zamienników zwykłego białego cukru. Niech nikogo nie zmyli fakt, że w jednej łyżeczce płynnego złota znajduje się około 40 kcal, przy czym zwykły biały cukier ma ich o połowę mniej.
Ze względu na działalność człowieka, dostęp do wody często staje się dla pszczół coraz trudniejszy. Jak można pomóc pszczołom, jak zrobić i gdzie ustawić poidełko dla owadów?
Dobrej jakości plaster miodu na pewno przyniesie mnóstwo radości i pysznych wspomnień, nie tylko dla najmłodszych, dlatego też warto zafundować sobie taką przyjemną przekąskę. Gdzie można kupić plaster miodu do jedzenia i ile kosztuje taki produkt?
Wszyscy doskonale orientują się, dlaczego miód jest uważany za superfood, jednak czy znacie właściwości i zastosowanie pozostałych pszczelich produktów? Poznajcie miód, pyłek, pierzgę, mleczko pszczele, wosk oraz propolis.
Jeśli chcecie prawidłowo zadbać o kaloryczność swoich dań warto poznać odpowiedzi na pytania ile kalorii ma łyżka miodu oraz ile cukru jest w łyżce miodu. Zapraszamy!
Aby właściwie usystematyzować sobie wiedzę na temat miodów warto rozpocząć podział od samego procesu ich produkcji. Ze względu na sposób powstawania, możemy miody naturalne podzielić na 3 rodzaje: nektarowe, spadziowe oraz ich mieszanki. Zobacz jak!
Olej z czarnuszki to fenomenalny produkt, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Zaistniał już w starożytności jako cudowny sposób na wszelkie dolegliwości, jednak poza właściwościami prozdrowotnymi doskonale sprawdza się też w codziennej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.
Złoto faraonów na wyciągnięcie ręki, czyli produkt który musisz poznać jeśli chcesz w naturalny sposób wzmocnić swój organizm i odpowiednio zadbać o swoje ciało.
Miód gryczany to złocisty wyrób, pełny naturalnych składników, bogaty w wartości odżywcze i właściwości lecznicze, które niezaprzeczalnie muszą znaleźć się w diecie osób, które chcą żyć zdrowiej.
Ten produkt z łatwością pomoże pozbyć się świszczącego oddechu, trudności w oddychaniu, napadów kaszlu, kataru oraz obrzęku spojówek.